+48 512 388 870 +48 61 221 94 11 info@dentalcomfort.pl

Przeniesienie kliniki!!!

Dnia 15.07.2019 r. klinika zostaje przeniesiona do nowego budynku - ul. Ławica 2, 60-186 Poznań (1 piętro).

Serdecznie zapraszamy

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w mikroskopie

 
LECZYMY KANAŁOWO NA 1 WIZYCIE - ZAWSZE POD MIKROSKOPEM!
 
Leczenie kanałowe czyli poszerzanie, oczyszczanie oraz szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych pozwala znacznie wydłużyć żywotność zęba. Niestety w dzisiejszych czasach wielu Pacjentów zamiast poddać się leczeniu kanałowemu nierzadko decyduje się na usunięcie zęba.
Główne przyczyny takiego stanu rzeczy to:
1)    ból, z którym często Pacjenci trafiają do gabinetu i którego chcą się pozbyć najprostszym środkiem (przez wyrwanie zęba).
2)    lęk przed leczeniem. Legendy związane z ogromnym bólem i piekłem przez które trzeba przejść w trakcie leczenia są niemal słynniejsze od legendy o smoku wawelskim. W klinice Dental Komfort szczególną uwagę zwracamy na bezbolesność wszystkich zabiegów przez nas wykonywanych. Używamy sytemu komputerowego znieczulania The Wand. Proces leczenia kanałowego odbywa się na jednej wizycie, więc nie ma już konieczności wymieniać tzw. „lekarstw” przez pół roku co 2 tygodnie! 
3) złe doświadczenia z przeszłości odnośnie skuteczności odbytego leczenia kanałowego.
 
Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych urządzeń znacznie podnieśliśmy skuteczność przeprowadzanych u nas zabiegów. Do urządzeń tych zaliczamy:
- mikroskop zabiegowy – zapewnia powiększenie i możliwość ujrzenia struktur niewidocznych gołym okiem,
- Dentaport ROOT ZX (Morita) endometr-informuje o długości kanałów korzeniowych,
- ultradźwięki służące udrażnianiu zarośniętych kanałów i zwiększeniu skuteczności dezynfekcji kanału, specjalne końcówki o zmniejszonym momencie obrotowym zapewniające pracę nowoczesnym narzędziom niklowo-tytanowym, które skracają zabieg i zwiększają jego efektywność,
- system do wypełniania kanałów metodą kondensacji na gorąco gwarantujący uszczelnienie kanałów po ich dezynfekcji, radiowizjografia – pozwala na skontrolowanie procesu leczenia.
- RVG Radiowizjografia - obrazowanie- kontrola w trakcie i po leczeniu
 
Korzyści płynące z leczenia kanałowego w mikroskopie:
 
Oszczędność czasu - nie ma potrzeby kilkukrotnych wizyt, tzw. wymiany lekarstw.
Bezpieczeństwo:
- dzięki kontroli wzrokowej nie ma ryzyka, że jakiś aspekt leczenia endodontycznego zostanie pominięty,
- zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia powikłań charakterystycznych dla leczenia bez mikroskopu,
- zniwelowane jest ryzyko zakażenia między wizytami.
Komfort - zabiegi, które wykonujemy w naszej Klinice są bezbolesne, bezpieczne i przeprowadzane wg. najwyższych światowych standardów. Komfort pacjentowi zapewnia skuteczne znieczulenie komputerowe, użycie koferdamu - izolacji pola zabiegowego od środowiska jamy ustnej, użycie silnika endodontycznego i narzędzi mechanicznych co znacznie skraca czas zabiegu i zwiększa jego efektywność.
 
Badania dowiodły że dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur możemy zachować wiele zębów dotychczas kwalifikowanych do ekstrakcji. Statystycznie aż 95% zębów może być skutecznie wyleczonych endodontycznie, jeśli nie doszło do powstania przewlekłych zmian zapalnych około wierzchołkowych. Jeśli istnieją zmiany zapalne skuteczność jest niższa, choć również wysoka i wynosi 78%.
 
Oferujemy bardzo wysoką skuteczność leczenia kanałowego oraz sprawdzone i bezpieczne procedury. Leczenie kanałowe zęba jest tańsze i mniej inwazyjne od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem protetycznym lub implantem zębowym.
 
Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może lecz nie musi, skończyć się koniecznością usunięcia zęba. Ząb z nawet dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowania. Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (niezbędny jest tu koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekującymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi maszynowych/ręcznych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem a następnie szczelne wypełnienie gutaperką. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już na zdjęciu rtg po pół roku od zakończenia leczenia.

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest trwała odbudowa korony zęba. Najczęściej konieczna jest całkowita odbudowa zęba za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.
 
Dlaczego warto wykonać leczenie kanałowe w naszym gabinecie?
•    Leczenie przebiega według najnowszych standardów (European Society of Endodontology) z wykorzystaniem super nowoczesnego sprzętu stomatologicznego;
•    Zwracamy szczególną uwagę na Wasz komfort, bezstresowość i bezbolesność zabiegów;
•    Dbamy o nieustanne podnoszenie kwalifikacji co zapewnia najwyższą jakość leczenia w naszej Klinice;
 
Wykonujemy wszystkie zabiegi specjalistyczne w zakresie endodoncji, czyli leczenia kanałowego zębów:
•    pierwotne leczenie kanałowe
•    rewizja leczenia kanałowego (ponowne leczenie kanałowe)
•    usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych z kanału zębowego
•    usuwanie cementu z kanału zębowego
•    usuwanie złamanych narzędzi z kanału zębowego
•    leczymy zobliterowane/zwapniałe kanały, zakrzywione kanały
•    wyszukujemy dodatkowe kanały
•    leczymy perforacje (uszkodzenia) w kanale
 
Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego specjalistycznego sprzętu i materiałów.