+48 512 388 870 +48 61 221 94 11 info@dentalcomfort.pl

Przeniesienie kliniki!!!

Dnia 15.07.2019 r. klinika zostaje przeniesiona do nowego budynku - ul. Ławica 2, 60-186 Poznań (1 piętro).

Serdecznie zapraszamy

Tomografia KODAK 9000C 3D/ pantomograf/cefalo/tomografia implanty

Nowoczesna diagnostyka rentgenowska (rtg) w naszej klinice to Tomograf KODAK 9000C3D z pantomografem i przystawką cefalo (tomografia implanty) i radiowizjografia.
 

KODAK 9000C 3D to najbardziej zaawansowany technologicznie tomograf na rynku

  • High - endowy najbardziej precyzyjny na rynku aparat tomograficzny
  • Dopasowanie położenia ogniska do kształtu twarzy (maksymalnie uproszczona procedura pozycjonowania)
  • Oddzielny sensor dla każdego rodzaju obrazowania
  • Najnowsze innowacyjne rozwiązanie technologiczne

Korzyści dla Pacjentów?

PRZEWIDYWALNOŚĆ: możliwość planowania różnych zabiegów od leczenia kanałowego począwszy, poprzez ortodoncję , chirurgię, implantologię i na sterowanej regeneracji tkanek skończywszy

JAKOŚĆ. Wszczepianie implantów jest zabiegiem zdecydowanie bardziej przewidywalnym i precyzyjnym z użyciem tomografii stożkowej. Jedyne badanie obrazowe ukazujące zarówno tkanki miękkie jak i struktury kostne

PRECYZJA. Możliwość dokonania dokładnych pomiarów ilości i jakości tkanek bez narażania pacjenta na wysokie dawki promieniowania. Dokładne obrazowanie sąsiednich struktur umożliwia ocenę zaawansowania procesów patologicznych takich jak nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne i in.

WYGODA. Wszystkie badania diagnostyczne potrzebne do szerokiej gamy zabiegów stomatologicznych od ortodoncji począwszy na implantologii skończywszy mogą być zrobione w jednym miejscu.

ZDROWIE. Podczas badania tym urządzeniem pacjenci nie są narażeni na wysokie dawki promieniowania. Uzyskane dane niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie leczenia w stadium zaawansowania choroby niewykrywalnym w innym badaniu obrazowym

BEZPIECZEŃSTWO poprzez zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań około- i pozabiegowych i dodatkowo krótszy czas zabiegu. Badanie jest nieinwazyjne i wielu przypadkach umożliwia uniknąć operacji zwiadowczychZdjęcie panoramiczne (pantomograficzne)
Pantomograf to zdjęcie diagnostyczne obrazujące wszystkie zęby, a także okoliczne struktury anatomomiczne. Takie prześwietlenie zębów pozwala na szybką diagnostykę, a dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej możemy oglądać je bezpośrednio po wykonaniu na ekranie monitora. Zdjęcie panoramiczne to podstawowe badanie rtg, które wykorzystywane jest w prawie wszystkich dziedzinach stomatologii.
 
Stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, chirurgia, protetyka, ortodoncja, a także periodontologia to dziedziny, dla których pantomogram stanowi niezbędną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia. Zdjęcie panoramiczne jest bardzo bezpieczne, ponieważ pantomograf cyfrowy emituje minimalną dawkę promieniowania w chwili gdy wykonywany jest rentgen zębów. Pantomogram jest niezbędny do postawienia właściwej diagnozy. Na jego podstawie możemy przeprowadzić konsultację i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie oceniając np. stan zębów, kości, występowanie ognisk zapalnych, zęby zatrzymane (np. ósemki), zatoki szczękowe czy też choroby przyzębia.
 
Zdjęcie pantomograficzne  to bezbolesne i bezpieczne badanie.
 
RTG radiowizjografia cyfrowa to nowoczesny system cyfrowej diagnostyki, który służy do wykonywania zdjęć rtg wewnątrzustnych. Prześwietlenie zębów wykonane za pomocą RVG to bezpieczne badanie rtg, ponieważ urządzenie wykorzystuje minimalna dawkę promieniowania (ponad 10 krotnie niższą niż  w przypadku kiedy wykonujemy tradycyjne zdjęcie rentgenowskie zęba na kliszy). Cyfrowy rentgen zębów możemy wykonać w każdym gabinecie naszej kliniki, bez konieczności opuszczania gabinetu przez pacjenta  w trakcie wizyty. Pojedyncze zdjęcie zębowe umożliwia bardzo dokładną diagnostykę.