+48 512 388 870 +48 61 221 94 11 info@dentalcomfort.pl

Przeniesienie kliniki!!!

Dnia 15.07.2019 r. klinika zostaje przeniesiona do nowego budynku - ul. Ławica 2, 60-186 Poznań (1 piętro).

Serdecznie zapraszamy

Estetyka

Piękny uśmiech (stomatologia estetyczna
 
To stosunkowo nowa dziedzina stomatologii, która zajmuje się estetyką uśmiechu. Stomatologia estetyczna łączy w sobie metody leczenia niemal wszystkich specjalności dentystycznych tak, aby piękne zęby były naszą wizytówką. Piękny uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena, pewność siebie, a białe, zdrowe, ustawione prosto zęby to duży atut często łączony z ludźmi sukcesu. Wszystko to możemy osiągnąć także u Ciebie dzięki zaawansowanym technologiom dostępnym w naszej klinice i wiedzy za którą ciągle staramy się nadążać.
 
Jak osiągnąć piękny uśmiech?
 
Pierwsza wizyta to przede wszystkim dokładna diagnostyka. Leczymy naszych pacjentów od A do Z, a nie tylko rozwiązujemy szybko problemy z którymi zgłaszają się do nas wg. własnej wiedzy. Aby dokładnie ocenić stan jamy ustnej wykonujemy:
- panoramiczne, cyfrowe zdjęcie rtg, które po chwili oglądamy z pacjentem w gabinecie na ekranie monitora;
- zdjęcia fotograficzne cyfrowe, aby na ekranie w powiększeniu dostrzec wszystkie mankamenty z którymi się do nas zgłaszacie;
- przeprowadzamy wnikliwe badanie jamy ustnej, zawsze za pomocą powiększenia (lupy lub mikroskop);
- w sytuacji gdy zęby są przebarwione lub zgromadził się na nich kamień nazębny konieczna jest wizyta u higienistki przed podjęciem właściwego leczenia;
- ustalamy kompleksowy plan leczenia zgodnie z oczekiwaniami pacjenta w zakresie estetyki i naszymi w zakresie wzorowej funkcji;
 
Czyszczenie zębów
 
Pierwsza stacja do piękna to prawie zawsze zabieg czyszczenia zębów. Zabieg ten wykonywany jest w naszej klinice przez dyplomowane higienistki stomatologiczne. Przykładamy do niego dużą wagę dlatego że czysty ząb i dziąsła to zdrowie i piękno. Nie można myśleć o ładnym uśmiechu bez czystego uśmiechu. W skład czyszczenia wchodzi:
- usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradzwiękowego (tzw. skaling);
- piaskowanie, czyli usunięcie osadu i powierzchownych przebarwień za pomocą piaskarki stomatologicznej;
- polerownie zębów (polishing);
- instruktaż higieny jamy ustnej-wykonywany przez higienistki Wiemy że w natłoku codziennych zajęć ciężko pamiętać o konieczności regularności takich wizyt dlatego specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy program przypominania o kontrolnych wizytach u higienistki.
 
Wyprzedzając pytania, są to zabiegi nie tylko nieszkodliwe, ale niezbędne dla zdrowia zębów i dziąseł (w trudniejszych przypadkach wykonywane co 6 lub 12 tygodni - „recall”).
 
Wykonujemy następujące zabiegi:
- zamykanie diastem licówkami porcelanowymi;
- pokrywanie przebarwionych zębów licówkami;
- stosowanie koron pełnoceramicznych i uzupełnień typu Inlay i Olany.
 
Stomatologia estetyczna to także:
- ortodontyczna korekta wad zgryzu i ustawień zębów (patrz ortodoncja);
- odbudowa utraconych zębów przy pomocy implantów (patrz implantologia)