W wyniku rozmaitych sytuacji losowych, niektórym zdarza się stracić zęby. Są to dość przykre okoliczności, gdyż często wiążą się nie tylko z bólem, ale też pogorszeniem komfortu życia czy obniżeniem pewności siebie. Zdajemy sobie sprawę, że prawidłowy i piękny zgryz jest bardzo istotnym elementem, który wpływa na samoocenę każdego Pacjenta, dlatego też jedną z naszych specjalności jest implantologia. Zespół naszych specjalistów dba o dobranie indywidualnego, najlepszego planu leczenia dla każdego Pacjenta, więc jeśli szukają Państwo kliniki, która wykona implanty zębów w Poznaniu, zapraszamy do Dental-Comfort.
Czy wiedzą Państwo, jak zakłada się implanty zębów? Klinika Dental-Comfort oferuje tę możliwie najtaniej i najskuteczniej. Po utracie zęba następuje zanik wyrostka, który jest naturalnym procesem. Gdy mamy zbyt małą ilość kości do założenia implantu, z pomocą przychodzą zabiegi regeneracji – odbudowy kości. Dentyści pracujący w naszych gabinetach to zespół doświadczonych specjalistów.
Do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie regeneracji wyrostka zębodołowego należą między innymi zabiegi rozszczepienia wyrostka, podniesienie dna zatoki szczękowej i regeneracja kości za pomocą biomateriałów. Wszystkie te zabiegi mają na celu poszerzenie, bądź powiększenie kości, a używa się do nich specjalistycznych materiałów kościozastępczych.
Około 4, do 9 miesięcy trwa naturalny proces przebudowania biomateriału w kość. Dzięki temu możliwe jest odbudowanie wyrostka – czy to na wysokość, czy na szerokość.
Zbyt mała wysokość czy szerokość żuchwy jest czynnikiem, który sprawia, że leczenie implantologiczne jest nierzadko utrudnione. Od ponad 40 lat specjaliści wykorzystują zabiegi polegające na wydłużeniu odcinka żuchwy, aby umożliwić implantację wszczepów filarowych w celu wykonania prac protetycznych.
Zapraszamy do kliniki Dental-Comfort w Poznaniu, w której w bezpieczny i skuteczny sposób przeprowadzamy pacjentów przez ten proces. Wyróżnia nas nie tylko wiedza, doświadczenie, rzetelność i bezpieczeństwo działania, ale też korzystna cena i klarowność udzielanych informacji.
Jakie są najbardziej znane metody augmentacji kości szczęk? To osteodystrakcja, która polega na zastosowaniu wszczepu bloków kości autogennej. Takie bloki kostne mogą przyjmować różne formy i być pobierane z różnych źródeł. Można również wykonać zabieg regeneracji kości z użyciem biomateriałów, błon zaporowych czy preparatów czynnych biologicznie: komórek i czynników wzrostowych (pobranych z osocza Pacjenta).
Metoda ta, najprościej mówiąc, polega na zamianie utraconej kości/zębów na kość odbudowaną. Taki zabieg umożliwi późniejszą odbudowę protetyczną brakujących zębów.
Oprócz przeszczepu autogennego, można również zastosować inne preparaty – obce genetycznie/gatunkowo czy materiały alloplastyczne.
Sterowana regeneracja kości to technika, której celem jest odbudowa tkanki kostnej wskutek zablokowania wniknięcia tkanki łącznej do ubytku kostnego. Zabieg ten polega na odpowiednim zabezpieczeniu ubytku kostnego specjalną barierą, która również zapewni wzrost okolicznej tkanki.
Odbudowę tkanki kostnej można wykonać podczas jednego zabiegu wraz z wprowadzeniem szczepów. Niektórzy Pacjenci preferują jednak rozdzielenie leczenia na dwie oddzielne wizyty. Po prawidłowym przeprowadzeniu tychże zabiegów, można rozpocząć procedury implantologiczne.
Metoda odbudowy kości szczęk pozwala na przeprowadzenie wielu nowoczesnych zabiegów. To właśnie dzięki tej metodzie każdy Pacjent po utracie zęba może wypełnić ubytki czy wdrożyć uzupełnienie protetyczne. Stomatolodzy mogą również wzmocnić osłabione zęby czy odbudować kość wokół miejsca, w którym został umieszczony implant.
Pod koniec XX wieku specjaliści zaczęli również wykonywać zabieg tzw. podniesienia zatoki (sinus lift). Jest to zabieg typowy dla chirurgii szczękowej, którego celem jest uzyskanie większej przestrzeni do leczenia implantologicznego. Podczas zabiegu specjalista umieszcza materiał kościozastępczy pod błonę śluzową znajdującą się przy zatoce szczękowej. Jako że wprowadzanie implantów jest nierzadko utrudnione, zabieg podniesienia zatoki może ułatwić (a w niektórych przypadkach umożliwić) działanie implantologom.
Czasami zdarzają się takie sytuacje, gdy leczenie implantologiczne nie może zostać wykonane z różnych powodów. Dla Pacjentów, którzy chcieliby uzupełnić ubytki, istnieje jednak możliwość odbudowania ich z wykorzystaniem przeszczepu kości własnej. Dzięki temu można wykorzystać materiał uzyskany bezpośrednio od Pacjenta. Takie rozwiązanie pozwala też na ograniczenie ryzyka związanego z odrzuceniem przeszczepu. Naturalny materiał kostny jest bowiem najbezpieczniejszym materiałem, który można wykorzystać do takiego zabiegu.
Przeszczepy autogenne dzielą się na dwa typy: te z obszaru jamy ustnej i te wykonywane zewnątrzustnie. Biorąc pod uwagę wielkość ubytku, który potrzebuje wypełnienia, do przeszczepu wykorzystuje się wiórki lub bloki kostne.
Dla osiągnięcia korzystnego efektu, leczenie powinno być w pełni zrozumiałe i zaakceptowane przez Pacjenta. Tylko po uzgodnieniu wszystkich szczegółów między Pacjentem a specjalistą, możemy uzyskać spektakularny efekt.
Pacjentów zainteresowanych implantami stomatologicznymi zapraszamy do kliniki Dental-Comfort w Poznaniu. Implantologia to jedna z dziedzin, które są nie tylko naszą pracą, ale też pasją. Zespół doświadczonych stomatologów zbada jamę ustną i przygotuje ją na implanty, dzięki którym odzyskuje się ładny uśmiech.
Jeśli zatem szukają Państwo gabinetu, w którym można poczuć się komfortowo, zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszej klinice.