Aparat samoligaturujący dla kogo ?, opinie, cena.

aparat samoligaturujacy na zębach

Aparat samoligaturujący dla kogo jest przeznaczony ?

Aparat samoligaturujący przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących leczyć się ortodontycznie. Można stosować go zarówno u dzieci jak i i u dorosłych bez względu na wiek. Jest wykorzystywany do leczenia każdej wady zgryzu. Ze względu na swoje zalety, jest bardzo popularny wśród amerykańskich ortodontów.

Aparat samoligaturujący metalowy  Damon i Empower, który wybrać ?

Są to odmiany aparatu samoligaturującego produkowane przez wiodące amerykańskie firmy ortodontyczne. To właśnie te aparaty wykorzystujemy do leczenia ortodontycznego w klinice Dental Comfort w Poznaniu. Są bardzo precyzyjnie zaprojektowane i wykonane tak aby leczenie było skuteczne i szybkie. Obecnie są to najlepsze aparaty samoligaturujące na świecie.

Aparat samoligaturujący estetyczny, kryształowy, kosmetyczny, czy ceramiczny ?

Wszystkie powyższe określenia odnoszą się do tego samego aparatu ortodontycznego. Jest to doskonałe rozwiazanie dla osób, które cenią sobie dyskrecję i chcą aby ich aparat był mało widoczny a jednocześnie szybki. Zamki tego aparatu wykonane są ze specjalnego przezroczystego materiału. Taki aparat doskonale wygląda na zębach i jest prawie niewidoczny, co daje pacjentowi komfort i zapewnia dyskrecję. Doceniają to szczególnie kobiety, które traktują aparat jak osobistą biżuterię.

Aparat samoligaturujący a zwykły ? 

Aparat samoligaturujący działa szybciej niż zwykły metalowy aparat ortodontyczny. Jest zdrowszy dla zębów i przyzębia. Dodatkową korzyścią dla pacjenta jest to, że wizyty kontrolne odbywają się co dwa miesiące, a nie co miesiąc. Ma to szczególne znaczenie dla osób mieszkających za granicą. Aparat samoligaturujący lepiej sobie radzi w leczeniu wad zgryzu, szczególnie u pacjentów ze stłoczeniami zębów i u osób z zębami zatrzymanymi. 

 

Aparat samoligaturujący opinie.

Nasi pacjenci prawie zawsze wybierają aparaty samoligaturujące, ze względu na ich zalety. Aparaty te są coraz bardziej popularne w Polsce i coraz więcej osób docenia ich zalety, szczególnie w okresie pandemii. 

Dzięki aparatom samoligaturującym możemy stosować protokół ochrony naturalnego uśmiechu i osiągać jeszcze lepsze efekty estetyczne.

Aparat samoligaturujący cena

Cena założenia aparatu samoligaterującego metalowego wynosi 6 tysięcy złotych. Aparat estetyczny kosztuje 9 tysięcy złotych. 

Czy aparat samoligaturujący rozszerza szczękę ?

Jest to częste pytanie wśród pacjentów, którzy chcą uniknąć poszerzania szczęki aparatem podniebiennym. Tak aparatem samoligaturującym rozbudowujemy i poszerzamy szczękę. Znaczenie mają tutaj również łuki, które są zakładane do aparatu. W Dental Comfort stosujemy specjalne łuki i protokół postępowania Dr. Pitts’a, które pozwalają na dużą rozbudowę wyrostków zębodołowych i poszerzenie szczęk.

Wszystkich zainteresowanych leczeniem samoligaturującym aparatem ortodontycznym zapraszamy do naszej Kliniki Dental Comfort w Poznaniu.