Bartosz Staniak

Współwłaściciel Dental Comfort

Bartosz Staniak

lekarz stomatolog

Jako jeden z dwóch lekarzy z Polski, ukończyłem zaawansowany, dwuletni kurs ortodontyczny Pitts Global Master’s Residency, uzyskując tytuł Master of Orthodontics. Na Uniwersytecie Medycznym, Piotra i Marii Curie w Paryżu, uczyłem się implantologii i odbudowy kości, pod okiem doktora Pascala Valentini.
Moim celem jest połączenie estetyki i funkcji zębów z holistycznym podejściem do problemów pacjenta.
Ortodoncji uczyłem i uczę się od najlepszych specjalistów na świecie.

Moim mentorem jest guru amerykańskiej ortodoncji estetycznej, Tom Pitts, który opracował autorską metodę leczenia ortodontycznego, Smile Arc Protection.
Dzięki innowacyjnemu podejściu do sposobu naklejania zamków ortodontycznych, pacjent uzyskuje naturalny, szeroki, piękny uśmiech, tzw.” hollywood smile”.
Ukończyłem dwuletni kurs Pitts Masters Continuum w USA, prowadzony przez Toma Pittsa i najlepszych ortodontów z USA i Kanady.
Dzięki temu programowi mogę leczyć moich pacjentów uzyskując doskonały efekt estetyczny, przy zachowaniu prawidłowej funkcji, z dbałością o staw skroniowo-żuchwowy, wykorzystując nowoczesny aparat samoligaturujący.Ukończone dwóch kierunków studiów, wydziału lekarskiego i stomatologii pozwala mi szerzej spojrzeć na problemy pacjentów z zaburzeniami okluzji, którym często towarzyszą, ból głowy i wady postawy.
Choroba okluzyjna, bruksizm są coraz bardziej powszechne i praktycznie zawsze wymagają leczenia ortodontycznego i kompleksowego, interdyscyplinarnego podejścia.

Leczę swoich pacjentów bez usuwania zębów.
Uważam, że usuwanie przedtrzonowców nie tylko jest niepotrzebne, ale w wielu przypadkach wręcz szkodzi pacjentom.
Uważam, że ortodoncja XXI wieku powinna być szybka, przewidywalna i wygodna dla pacjenta, dlatego wprowadziłem do swojej praktyki, nową, metodę leczenia nakładkami Invisalign i komputerowe projektowanie uśmiechu, które cały czas rozwijam.
Stworzyłem połączenie ustawienia zębów metody SAP, czyli ochrony naturalnego uśmiechu Toma Pittsa, z alignerami Invisalign.
Dzięki temu czas leczenia jest krótszy o połowę, noszenie aparatu nakładkowego wygodne i nie krępujące pacjentów, a efekt leczenia taki sam jak przy noszeniu aparatu samoligaturującego.
Zapraszam Państwa do kliniki Dental Comfort gdzie specjalizujemy się w kreowaniu nowego uśmiechu.