Chirurgia stomatologiczna

Chirurg stomatolog z Poznania pracujący w naszej klinice, sprawnie postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie związane m.in. z usuwaniem zębów i patologicznych zmian w obrębie jamy ustnej. Chirurg stomatolog z kliniki Dental Comfort świadczy usługi na najwyższym poziomie, korzystając z nowoczesnego sprzętu.

Chirurg stomatologiczny z Poznania – szeroki zakres usług

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szeroki zakres działań. W naszej prywatnej klinice Dental Comfort, oferujemy:

  • usuwanie zębów;
  • chirurgiczne usuwanie ósemek; usuwanie zębów mądrości,
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • usuwanie torbieli,
  • zabiegi chirurgiczne na przyzębiu, podcinanie wędzidełek wargi górnej i dolnej,
  • ekstrakcja atraumatyczna,
  • sterowana regeneracja tkanek,
  • wszczepianie implantów zębowych.

Ekstrakcja atraumatyczna jako profilaktyka przedimplantacyjna

Chirurg stomatolog z Dental Comfort wykona zabieg chirurgiczny polegający na  usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Pacjent otrzymuje znieczulenie, a zabieg przeprowadza się przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Jeżeli po usunięciu zęba planowane jest uzupełnienie jamy ustnej implantem, w trakcie zabiegu nie może dojść do uszkodzenia kości wokół korzenia usuwanego zęba. Po ok. 6 tygodniach w zębodole zacznie powstawać kość, w którą będzie można wszczepić implant. W przeciwnym wypadku nastąpi zanik kości i wszczepienie implantu będzie możliwe tylko po wykonaniu dodatkowego zabiegu rekonstrukcji kości. Nasza chirurgia stomatologiczna zapewnia najwyższą jakość i sprawność usług.

Sterowana regeneracja tkanek

Sterowana regeneracja tkanek to stosowanie przeszczepów kości własnej i preparatów kościozastępczych potrzebne do odbudowy wyrostka zębodołowego. Nasz chirurg stomatologiczny przeprowadzi te zabiegi wraz z użyciem biomateriałów, które znajdują zastosowanie w odbudowie ubytków struktury kostnej. Stosowane są przede wszystkim jako środki pomocnicze w implantologii. Wykorzystywane są też w innych zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej, a zwłaszcza w wypełnianiu ubytków kostnych w trakcie zabiegu resekcji wierzchołków korzeni zębów lub wyłuszczenia torbieli.

Bezpieczeństwo i rzetelność wykonywanych zabiegów

Nasze procedury dezynfekcji i sterylizacji są zgodne z normami polskimi oraz europejskimi. Zapewniają całkowite bezpieczeństwo w zakresie aseptyki. Pacjenci, którzy chcą, aby ich chirurg stomatolog miał szeroką wiedzę i indywidualne podejście do każdego przypadku, znajdą swoje miejsce w Dental Comfort w Poznaniu. Każda diagnostyka i zabiegi wykonywane są na nowoczesnym, precyzyjnym sprzęcie.