Chirurgia stomatologiczna

Chirurg stomatolog pracujący w naszej klinice sprawnie postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie związane m.in. z usuwaniem zębów i patologicznych zmian w obrębie jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szeroki zakres działań. Nierzadko są to skomplikowane zabiegi, wymagające specjalistycznej wiedzy i wielu lat doświadczenia.

W naszej prywatnej klinice Dental Comfort oferujemy między innymi:

Usuwanie zębów czy wszczepianie implantów musi być przeprowadzone w bardzo sterylnych warunkach, z jak najwyższą dbałością o szczegóły. Podczas tego zabiegu korzysta się z różnego rodzaju narzędzi, dzięki którym możliwe jest szybkie usunięcie także zębów zatrzymanych w dziąsłach, co często ma miejsce podczas wyrywania ósemek.

Ekstrakcja atraumatyczna jako profilaktyka przedimplantacyjna

Chirurg stomatolog z Dental Comfort wykona zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Pacjent otrzymuje znieczulenie, a zabieg przeprowadza się przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Jeżeli po usunięciu zęba planowane jest uzupełnienie jamy ustnej implantem, w trakcie zabiegu nie może dojść do uszkodzenia kości wokół korzenia usuwanego zęba. Po ok. 6 tygodniach w zębodole zacznie powstawać kość, w którą będzie można wszczepić implant. W przeciwnym wypadku nastąpi zanik kości i wszczepienie implantu będzie możliwe tylko po wykonaniu dodatkowego zabiegu rekonstrukcji kości.

Sterowana regeneracja tkanek

Sterowana regeneracja tkanek to stosowanie przeszczepów kości własnej i preparatów kościozastępczych, potrzebnych do odbudowy wyrostka zębodołowego. Nasz chirurg stomatologiczny przeprowadzi te zabiegi wraz z użyciem biomateriałów, które znajdują zastosowanie w odbudowie ubytków struktury kostnej. Są one stosowane przede wszystkim jako środki pomocnicze w implantologii. Wykorzystuje się je też w innych zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej, a zwłaszcza w wypełnianiu ubytków kostnych w trakcie zabiegu resekcji wierzchołków korzeni zębów lub wyłuszczenia torbieli.

Wyrywanie ósemek

Zajmujemy się m.in. wyrywaniem ósemek. To jedna z najpowszechniejszych ekstrakcji, wykonywanych m.in. w przypadku osób, które borykają się z wadami zgryzu. Przed usunięciem ósemek często przygotowuje się zdjęcia, które pozwalają na określenie kształtu i ułożenia korzeni zębów. Na tej podstawie można dobrać właściwą metodę pracy dla danego pacjenta.

Ósemki są zazwyczaj usuwane z powodu różnych problemów, takich jak zbyt mało miejsca w ustach, zbyt duża liczba zębów czy problemy z ich rośnięciem. Procedura usuwania ósemek może być przeprowadzana przez chirurga stomatologa lub specjalistę chirurgii szczękowo-twarzowej.

W celu umówienia się na wyrywanie ósemek konieczne jest skontaktowanie się z naszą kliniką. Realizujemy takie zabiegi prywatnie i w ramach NFZ.

Umów się na wizytę

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
    • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
    • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.