Leczenie kanałowe

LECZYMY KANAŁOWO NA 1 WIZYCIE – ZAWSZE POD MIKROSKOPEM!

Leczenie kanałowe czyli poszerzanie, oczyszczanie oraz szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych pozwala znacznie wydłużyć żywotność zęba. Niestety w dzisiejszych czasach wielu Pacjentów zamiast poddać się leczeniu kanałowemu nierzadko decyduje się na usunięcie zęba.

Główne przyczyny takiego stanu rzeczy to:

Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych urządzeń znacznie podnieśliśmy skuteczność przeprowadzanych u nas zabiegów. Do urządzeń tych zaliczamy:

Korzyści płynące z leczenia kanałowego w mikroskopie:

Badania dowiodły że dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur możemy zachować wiele zębów dotychczas kwalifikowanych do ekstrakcji. Statystycznie aż 95% zębów może być skutecznie wyleczonych endodontycznie, jeśli nie doszło do powstania przewlekłych zmian zapalnych około wierzchołkowych. Jeśli istnieją zmiany zapalne skuteczność jest niższa, choć również wysoka i wynosi 78%.

Oferujemy bardzo wysoką skuteczność leczenia kanałowego oraz sprawdzone i bezpieczne procedury. Leczenie kanałowe zęba jest tańsze i mniej inwazyjne od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem protetycznym lub implantem zębowym.

Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co może lecz nie musi, skończyć się koniecznością usunięcia zęba. Ząb z nawet dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma korzystne rokowania. Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów (niezbędny jest tu koferdam izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekującymi, opracowanie kanałów przy użyciu narzędzi maszynowych/ręcznych z dokładnym pomiarem ich długości endometrem a następnie szczelne wypełnienie gutaperką. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już na zdjęciu rtg po pół roku od zakończenia leczenia.

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest trwała odbudowa korony zęba. Najczęściej konieczna jest całkowita odbudowa zęba za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.

Dlaczego warto wykonać leczenie kanałowe w naszym gabinecie?

Wykonujemy wszystkie zabiegi specjalistyczne w zakresie endodoncji, czyli leczenia kanałowego zębów:

Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego specjalistycznego sprzętu i materiałów.