Leczenie kanałowe


Na leczenie kanałowe pod mikroskopem w Poznaniu zapraszamy do kliniki Dental-Comfort. Poszerzanie, oczyszczanie oraz szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych pozwala znacznie wydłużyć żywotność zęba. Endodonta pracujący w naszym gabinecie w Poznaniu przeprowadzi całe leczenie podczas tylko jednej wizyty. Nie ma już konieczności wymieniania tzw. „lekarstw” co dwa tygodnie przez pół roku!

Przyczyny leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe rozpoczynamy, kiedy pojawiają się objawy takie jak na przykład:

Wysoka skuteczność dzięki nowej technologii

Dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych urządzeń znacznie podnieśliśmy skuteczność przeprowadzanych u nas zabiegów. Do urządzeń tych zaliczamy:

Korzyści płynące z leczenia kanałowego pod mikroskopem

Nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem w Dental-Comfort to dużo plusów. Najważniejsze z nich to:

Ekstrakcja zęba? To nie jest konieczne

Badania dowodzą, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych procedur możemy zachować wiele zębów dotychczas kwalifikowanych do ekstrakcji. Statystycznie aż 95% zębów może być skutecznie wyleczonych endodontycznie, jeśli nie doszło do powstania przewlekłych zmian zapalnych około wierzchołkowych. Jeśli istnieją zmiany zapalne, skuteczność jest niższa, ale wciąż można ocenić jej wartość wysoko – to 78%.

Dlaczego warto wykonać leczenie kanałowe w naszym gabinecie?

W Dental-Comfort oferujemy bardzo wysoką skuteczność leczenia kanałowego oraz sprawdzone i bezpieczne procedury. Leczenie kanałowe zęba jest tańsze i mniej inwazyjne od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem protetycznym lub implantem zębowym. Dlaczego nasz endodonta w Poznaniu cieszy się skutecznością swoich działań?

Wszystkie zabiegi specjalistyczne w zakresie endodoncji

W prywatnej klinice Dental-Comfort w Poznaniu przeprowadzimy wszystkie zabiegi związane z leczeniem kanałowym przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i wysokiej jakości materiałów. Do zabiegów należą:

Nieprawidłowe leczenie endodontyczne może prowadzić do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co w niektórych przypadkach kończy się usunięciem zęba. Ząb z nawet dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma jednak korzystne rokowania. Warunkiem sukcesu w jego leczeniu jest:

Efekt leczenia kanałowego w postaci cofających się zmian pod zębem widać już na zdjęciu rtg po pół roku od zakończenia leczenia. Ostatnim etapem jest trwała odbudowa korony zęba. Najczęściej konieczna jest całkowita odbudowa zęba za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej. Zapraszamy do umówienia wizyty.

Umów się na wizytę

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
  • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.