Protetyka

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która pozwala na uzupełnienie utraconych zębów. Zakres działań protetycznych pomaga wielu osobom na odzyskanie pewności siebie, a także odpowiednie funkcjonowanie. Utrata nawet jednego czy dwóch zębów może mieć ogromny wpływ na zdrowie i poczucie komfortu.

Protetyka to jedna ze specjalizacji naszej kliniki Dental-Comfort – wykonujemy między innymi licówki i korony.

Usługi protetyczne w Poznaniu

W naszej klinice stosujemy m.in. licówki, korony Cerkon, Lava. To produkty, które przeszły liczne badania potwierdzające ich bezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia.

Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu znacznie częściej wykonywano ekstrakcje zębów, gdyż nie było jeszcze dostępu do tak zaawansowanych narzędzi, jakimi stomatologia dysponuje współcześnie. Obecnie wiemy, że większość zębów można skutecznie wyleczyć, a ubytki – uzupełnić. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na zdrowie mają ubytki w zgryzie, dlatego zachęcamy do jak najszybszego odbudowania swoich utraconych zębów, aby wyeliminować ryzyko pojawienia się komplikacji. Wykonujemy usługi protetyczne u osób w niemal każdym wieku, w tym u tych, które utraciły część naturalnego uzębienia np. w wyniku wypadku.

Kompleksowe usługi protetyczne

Usługi protetyczne mają za zadanie przywrócić pacjentowi pewność siebie, a jednocześnie przyczynić się do zachowania prawidłowych funkcji szczęki. Wykonujemy różnego rodzaju prace, dobrane do stanu zdrowia i potrzeb danej osoby.

Wykonujemy pełen zakres prac protetycznych, takich jak:

Przeprowadzane konieczne preparacje zębów są wykonywane zawsze zgodnie z zasadami maksymalnej oszczędności tkanek zęba. W trakcie niektórych zabiegów stosujemy znieczulenie.

Dla pacjentów, którzy borykają się z licznymi brakami zębów, mamy ofertę protez teleskopowych. Mają one za zadanie na ochronę reszty uzębienia w jamie ustnej przed próchnicą czy zbyt dużym obciążeniem.

Mamy również ofertę specjalistycznych implantów dla pacjentów bezzębnych, którzy poszukują bardziej komfortowego rozwiązania od tradycyjnych protez ruchomych.

Pomagamy dopasować odpowiednie rozwiązanie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Wykonujemy różnego rodzaju zdjęcia, które mają na celu określić ułożenie i stan fragmentów zębów znajdujących się w dziąsłach. Na tej podstawie przygotowujemy plan leczenia.

W celu umówienia wizyty należy skontaktować się z naszą placówką. Świadczymy usługi prywatne i na NFZ.

Umów się na wizytę

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
    • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
    • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.