Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii, której zadaniem jest uzupełnianie utraconych tkanek. Utrata nawet pojedynczego zęba to problem natury zarówno estetycznej, jak i funkcjonalnej.

Mieszkasz w Poznaniu, masz liczne przebarwienia na zębach i chcesz odzyskać piękny uśmiech? Wybierz licówki szybko poprawiające wygląd zębów. Gabinet Dental-Comfort w Poznaniu to zaawansowana protetyka, która przywróciła już uśmiech i pewność siebie wielu pacjentom. Oferujemy również protezy zębowe i rozwiązania, które są bezpieczne dla zdrowia.

Zęby stanowią spójny zespół, a brak choćby jednego z nich przyczynia się do powstawania nieprawidłowości zgryzowych (przesuwanie się zębów, bierne wyrzynanie się zębów przeciwstawnych) oraz zaniku kości. Braki zębowe są również częstą przyczyną zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych czy bólach głowy i mogą prowadzić do destrukcji o wiele większej niż wynika z prostej kalkulacji utraty jednego zęba.

Podjęcie decyzji o uzupełnianiu utraconych zębów jest bardzo ważne

Nie wiesz gdzie zrobić licówki w Poznaniu albo zastanawiasz się jaka jest ich cena? Zapraszamy do gabinetu Dental-Comfort, w którym dowiesz się wszystkiego na temat tego czym zajmuje się protetyka i jak przywrócić piękny uśmiech. Wykonujemy u nas pełny zakres prac protetycznych takich jak:

Stosowanie nowoczesnych materiałów typu włókna szklane oraz nowe tworzywa ceramiczne umożliwia nam eliminowanie metalu w odbudowie zębów z korzyścią dla ostatecznej estetyki.

W wielu pracach protetycznych stosujemy cerkon, czyli materiał stosowany w medycynie jako materiał eliminujący stopy metali, a w stomatologii stanowi podbudowę wielu prac protetycznych. Prace na bazie cerkonu charakteryzują się najwyższą dokładnością, czyli maksymalną precyzją, bowiem wykonywane są w nowoczesnej technice CAD-CAM, czyli komputerowego skanowania i frezowania.

Przeprowadzane konieczne preparację zębów są wykonywane zawsze zgodnie z zasadami maksymalnej oszczędności tkanek zęba.

Dla pacjentów z licznymi brakami zębów mamy do zaoferowania protezy teleskopowe, które zapewniają doskonałą stabilizację protez i świetny efekt estetyczny (brak jakichkolwiek klamer). Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest dobra ochrona pozostałych zębów pacjenta przed negatywnym oddziaływaniem zwykłych protez ruchomych jak np. przeciążenia czy próchnica.

Dzięki implantom dentystycznym mamy nowe rozwiązania protetyczne dla pacjentów bezzębnych, u których tradycyjne ruchome protezy często są przyczyną dyskomfortu. Zapraszamy do Dental-Comfort w Poznaniu!

Umów się na wizytę

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
  • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.