Diagnostyka stomatologiczna

Aby poprawnie przeprowadzić leczenie i uzyskać pożądane efekty końcowe, pierwszym krokiem, który trzeba wykonać, jest prawidłowa diagnostyka stomatologiczna. Wiele osób w dalszym ciągu myśli, że do zdiagnozowania przyczyny problemu wystarczy wprawne oko specjalisty – okazuje się jednak, że nie w każdym przypadku. Zdajemy sobie z tego sprawę, więc wszystkim naszym Pacjentom proponujemy wykonanie diagnostyki za pomocą specjalistycznych urządzeń, aby móc precyzyjnie zaplanować strategię leczenia.

Nowoczesna diagnostyka rentgenowska

RTG zębów wykonujemy przy pomocy sprzętu, który cechuje się dopasowaniem położenia ogniska do kształtu twarzy (maksymalnie upraszcza procedurę pozycjonowania). Ma oddzielony sensor dla każdego rodzaju obrazowania. Sprzęt tego typu pozwala nam na precyzyjną diagnozę, a co za tym idzie – zaplanowanie sposobu leczenia indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego Pacjenta.

Zdjęcie pantomograficzne w Dental Comfort – korzyści dla pacjentów

RTG zębów stosuje się w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowia pacjenta i precyzji usługi. W naszym gabinecie liczy się też przewidywalność. Rentgen stomatologiczny umożliwia zaplanowanie kolejnych etapów leczenia.

Przewidywalność

Cenimy możliwość planowania różnych zabiegów – zaczynając od leczenia kanałowego, przez ortodoncję, chirurgię, implantologię – aż do sterowanej regeneracji tkanek. Dzięki wykonaniu zdjęcia uzębienia będziemy mogli zaplanować leczenie Pacjenta.

Jakość

Wszczepianie implantów jest zabiegiem zdecydowanie bardziej przewidywalnym i precyzyjnym z użyciem tomografii stożkowej. To jedyne badanie obrazowe ukazujące zarówno tkanki miękkie, jak i struktury kostne.

Precyzja

Możliwość dokonania dokładnych pomiarów tkanek bez narażania pacjenta na wysokie dawki promieniowania. Dokładne obrazowanie sąsiednich struktur umożliwia ocenę zaawansowania procesów patologicznych tj. np. nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne.

Wygoda

Wszystkie badania diagnostyczne wchodzące w skład szerokiej gamy zabiegów stomatologicznych mogą być zrobione w jednym miejscu. Nie ma znaczenia, czy jest to ortodoncja, czy implantologia. W naszej klinice zajmujemy się wieloma rodzajami leczenia.

Zdrowie

Podczas badania nowoczesnym urządzeniem pacjenci nie są narażeni na wysokie dawki promieniowania. Uzyskane dane niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie leczenia w stadium zaawansowania choroby niewykrywalnym w innym badaniu obrazowym.

Bezpieczeństwo

Następuje zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań około- i pozabiegowych. Pacjenci mogą dodatkowo liczyć na krótszy czas zabiegu. Badanie jest nieinwazyjne i w wielu przypadkach pozwala uniknąć operacji zwiadowczych.

Zdjęcie panoramiczne (pantomograficzne)

Zdjęcie pantomograficzne to część diagnostyki obrazującej wszystkie zęby oraz okoliczne struktury anatomiczne. Takie prześwietlenie zębów pozwala na szybką ocenę stanu jamy ustnej i szczęki. Dzięki RTG zębów możliwa jest konsultacja, stworzenie planu leczenia i ocena wszystkich zębów (w tym zatrzymanych, np. ósemek), kości, zatok szczękowych, chorób przyzębia, występowania ognisk zapalnych.

Zastosowanie technologii cyfrowej daje możliwość obejrzenia zdjęcia na ekranie monitora, bezpośrednio po jego wykonaniu. Zdjęcie panoramiczne zębów w Dental Comfort to podstawowe badanie RTG – jest wykorzystywane w prawie wszystkich dziedzinach stomatologii.

Stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, chirurgia, protetyka, ortodoncja, a także periodontologia to dziedziny, dla których RTG zębów stanowi niezbędną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia. Rentgen stomatologiczny jest bardzo bezpieczny, ponieważ pantomograf cyfrowy emituje minimalną dawkę promieniowania. Warto pamiętać, że zdjęcie panoramiczne zębów jest też całkowicie bezbolesne.

Zdjęcie RVG

RTG, czyli radiowizjografia cyfrowa, jest nowoczesnym systemem diagnostyki cyfrowej. Dzięki tej metodzie możemy wykonywać wewnątrzustne zdjęcia RTG. Prześwietlenie zębów wykonane za pomocą RVG to badanie w pełni bezpieczne dla pacjentów, gdyż wykorzystuje się podczas niego minimalną dawkę promieniowania (o kilkanaście razy niższą, niż w przypadku standardowych zdjęć rentgenowskich). Cyfrowy rentgen zębów można zrobić w każdym gabinecie naszej kliniki w Poznaniu, nawet w trakcie wizyty. Zdjęcie zębowe wykonane tą techniką umożliwia specjalistom bardzo dokładną diagnostykę, a co za tym idzie – prawidłowe leczenie.

Rentgen stomatologiczny

Rentgen stomatologiczny jest używany do badania jamy ustnej, zębów, kości szczęk, i tkanek miękkich. To ważne narzędzie diagnostyczne, które pomaga stomatologom i lekarzom dentystom w diagnozowaniu różnych problemów stomatologicznych, takich jak próchnica, infekcje, urazy, choroby dziąseł i stan zębów mądrości. Rentgen stomatologiczny może również być używany przed przeprowadzeniem różnych procedur stomatologicznych, takich jak ekstrakcje zębów czy zakładanie aparatów ortodontycznych.

Rentgen stomatologiczny jest stosunkowo bezpieczny, zwłaszcza dzięki nowoczesnym technikom, które minimalizują dawkę promieniowania. Technika ta jest jednak stosowana jedynie wtedy, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia diagnostyki w inny sposób.

W celu umówienia wizyty konieczne jest skontaktowanie się z naszą placówką.

Umów się na wizytę

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
    • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
    • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.