Diagnostyka

Nowoczesna diagnostyka rentgenowska

Chcesz zrobić RTG zębów w Poznaniu? Wybierz nowoczesny sprzęt KODAK 9000C 3D – to najbardziej zaawansowany technologicznie tomograf na rynku. Cechuje się dopasowaniem położenia ogniska do kształtu twarzy (maksymalnie upraszcza procedurę pozycjonowania). Ma oddzielony sensor dla każdego rodzaju obrazowania. Jest najnowszym, innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym, dostępnym w klinice Dental Comfort.

Zdjęcie pantomograficzne w Dental Comfort – korzyści dla pacjentów

RTG zębów wykonane w naszej klinice Dental Comfort w Poznaniu daje szereg korzyści. Wśród nich najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa zdrowia pacjenta, precyzji, wygody, sprawności i wysokiej jakości usługi. W naszym gabinecie liczy się też przewidywalność. Rentgen stomatologiczny umożliwia zaplanowanie kolejnych etapów leczenia.

Przewidywalność

Cenimy możliwość planowania różnych zabiegów – zaczynając od leczenia kanałowego, przez ortodoncję, chirurgię, implantologię – aż do sterowanej regeneracji tkanek.

Jakość

Wszczepianie implantów jest zabiegiem zdecydowanie bardziej przewidywalnym i precyzyjnym z użyciem tomografii stożkowej. To jedyne badanie obrazowe ukazujące zarówno tkanki miękkie, jak i struktury kostne.

Precyzja

Możliwość dokonania dokładnych pomiarów ilości i jakości tkanek bez narażania pacjenta na wysokie dawki promieniowania. Dokładne obrazowanie sąsiednich struktur umożliwia ocenę zaawansowania procesów patologicznych tj. np. nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne.

Wygoda

Wszystkie badania diagnostyczne wchodzące w skład szerokiej gamy zabiegów stomatologicznych, mogą być zrobione w jednym miejscu. Nie ma znaczenia czy jest to ortodoncja, czy implantologia.

Zdrowie

Podczas badania nowoczesnym urządzeniem pacjenci nie są narażeni na wysokie dawki promieniowania. Uzyskane dane niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie leczenia w stadium zaawansowania choroby niewykrywalnym w innym badaniu obrazowym.

Bezpieczeństwo

Następuje zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań około- i pozabiegowych. Pacjenci mogą dodatkowo liczyć na krótszy czas zabiegu. Badanie jest nieinwazyjne i w wielu przypadkach pozwala uniknąć operacji zwiadowczych.

Zdjęcie panoramiczne (pantomograficzne)

Zdjęcie pantomograficzne to część diagnostyki obrazującej wszystkie zęby oraz okoliczne struktury anatomiczne. Takie prześwietlenie zębów pozwala na szybką ocenę stanu jamy ustnej i szczęki. Dzięki RTG zębów, możliwa jest konsultacja, stworzenie planu leczenia i ocena wszystkich zębów (w tym zatrzymanych, np. ósemek), kości, zatok szczękowych, chorób przyzębia, występowania ognisk zapalnych.

Zastosowanie technologii cyfrowej daje możliwość obejrzenia zdjęcia na ekranie monitora, bezpośrednio po jego wykonaniu. Zdjęcie panoramiczne zębów w Dental Comfort to podstawowe badanie RTG – wykorzystywane jest w prawie wszystkich dziedzinach stomatologii.

Stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, chirurgia, protetyka, ortodoncja, a także periodontologia to dziedziny, dla których RTG zębów stanowi niezbędną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia. Rentgen stomatologiczny jest bardzo bezpieczny, ponieważ pantomograf cyfrowy emituje minimalną dawkę promieniowania. Warto pamiętać, że zdjęcie panoramiczne zębów jest też całkowicie bezbolesne.

Zdjęcie RVG

RTG, czyli radiowizjografia cyfrowa, to nowoczesny system cyfrowej diagnostyki, który służy do wykonywania zdjęć RTG wewnątrzustnych. Prześwietlenie zębów wykonane za pomocą RVG to bezpieczne badanie RTG, ponieważ urządzenie wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania (ponad 10-krotnie niższą niż w przypadku tradycyjnych wykonań zdjęć rentgenowskich na kliszy). Cyfrowy rentgen zębów można zrobić w każdym gabinecie naszej kliniki w Poznaniu, bez konieczności opuszczania sali przez pacjenta w trakcie wizyty. Pojedyncze zdjęcie zębowe umożliwia bardzo dokładną diagnostykę. Zapraszamy do umówienia wizyty w Dental Comfort.

Umów się na wizytę

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
  • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.