Ortodoncja – Poznań


Leczenie w Klinice Dental Comfort pomoże w przywróceniu prawidłowego i zdrowego zgryzu. Ortodonci pracujący w naszej klinice poprawią estetykę uśmiechu i rysów twarzy. Prawidłowo dobrany aparat wyprostuje zęby i przywróci prawidłową funkcję stawów. Indywidualnie opracowane plany leczenia służą osiąganiu szybkich i trwałych rezultatów –doskonałych pod względem estetycznym. Uzyskane dzięki terapii optymalne wyniki leczenia poprawiają samoocenę i dodają pewności siebie. Nasz ortodonta w swoich działaniach kieruje się dobrem pacjenta, które jest najlepszą wizytówką Dental-Comfort.

Usługi ortodontyczne w Dental-Comfort

Leczenie ortodontyczne polega na przesuwaniu zębów w celu poprawy ich ustawienia i funkcji. Z pomocą ortodoncji można efektownie poprawić własny wizerunek, zwiększyć pewność siebie i zadbać o zdrowie zębów, dziąseł i stawów skroniowo-żuchwowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest nie tylko zdrowie i prawidłowy zgryz, ale też wymiar estetyczny.

Ortodoncja promowana przez nasz gabinet Dental-Comfort to:

Zyskaliśmy zaufanie wielu klientów i aktualnie jesteśmy jedną z najczęściej odwiedzanych klinik oferujących leczenie ortodontyczne w Poznaniu.

Aparat ortodontyczny tylko przy zębach stałych? To mit!

Aparatu stałego nie zakłada się wyłącznie na zębach stałych lub po przekroczeniu piętnastego roku życia dziecka. Takie przekonania są błędne. Nowoczesne technologie stosowane w Dental-Comfort umożliwiają założenie aparatów stałych jeszcze wtedy, kiedy dzieci rosną, co wpływa na większą skuteczność leczenia. Dzięki temu można zadbać o ich prawidłowy zgryz już w młodych latach i być może uniknąć niepotrzebnych komplikacji czy trudności w przyszłości. Dzieci nie muszą być skazane na aparaty ruchome, które nie tylko mają dużo niższą skuteczność, ale też samym dzieciom kojarzą się z dyskomfortem i nieprzyjemnym doświadczeniem.

Co można zyskać dzięki ortodoncji w Klinice Dental Comfort?

Dzięki pracy naszych dentystów-ortodontów można zyskać:

Mity na temat ortodoncji

Zastanawiają się Państwo, jakie są największe mity na temat ortodoncji? Zespół naszych specjalistów, na który składają się najlepsi eksperci z okolic, stworzył poradnię ortodontyczną, w której rozprawiamy się z nieprawdziwymi, utartymi przekonaniami na temat leczenia ortodontycznego. Tutaj przedstawiamy najważniejsze z nich:

Założenie aparatu zależy od wieku pacjenta

Prawdą jest, iż nie istnieją ograniczenia wiekowe. Ważna jest liczba zębów pacjenta, a nie jego wiek. Nawet dzieci można leczyć za pomocą aparatów stałych, ponieważ noszone przez całą dobę, są bardziej skuteczne niż aparaty wyjmowane. Założenie aparatu stałego poprzedzone jest wykonaniem wnikliwej diagnostyki i opracowaniem idealnego planu leczenia.

Aparat ortodontyczny niszczy i osłabia zęby

Przy zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej nie ma możliwości osłabienia zębów aparatem ortodontycznym. Zamki nie niszczą zębów, ale słabe czyszczenie może powodować ubytki w zębach. Pacjent otrzymuje jednak od lekarza dokładne wskazania odnośnie prawidłowego zachowania higieny. W niektórych przypadkach co kilka wizyt wymagane są zabiegi takie jak skaling, piaskowanie i fluoryzacja.

Jak wygląda przebieg leczenia?

Nasz ortodonta w Poznaniu przeprowadzi leczenie w kilku etapach. Składają się na nie:

 1. Konsultacja ortodontyczna
 2. Plan leczenia ortodontycznego – przedstawienie i omówienie planu tzw. full record
 3. Właściwe leczenie ortodontyczne, czyli zakładanie aparatu
 4. Wizyty kontrolne
 5. Faza retencji/stabilizacji

Konsultacja ortodontyczna

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę. Zapoznaje się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Zęby, dziąsła i zgryz pacjenta są wnikliwie badane. Jest to bardzo istotne, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości i móc je skorygować. Oceniana jest też estetyka twarzy (symetria, rysy), funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych, czynność oddychania, połykania oraz mowa. Na pierwszej wizycie ortodonta wykonuje szczegółowe badania pozwalające na postawienie pełnej diagnozy i ustalenie indywidualnego planu leczenia. Są to:

Plan leczenia ortodontycznego

Na drugiej wizycie nasz ortodonta przedstawia pacjentowi plan leczenia ortodontycznego, uwzględniający przebieg i przewidywany czas trwania tego leczenia. Dzięki temu można dokładnie określić na jak długo aparat na zęby powinien być założony. Plan ma zagwarantować pacjentowi uzyskanie jak najlepszego wyniku pod względem estetyki, funkcji i stabilności. Jest to również moment przeznaczony na ewentualne pytania pacjenta i wybór stałego aparatu. Może on być np. metalowy, porcelanowy, kryształowy lub szafirowy. Rodzaj aparatu wpływa na koszty leczenia. Po zaakceptowaniu przez pacjenta planu leczenia i podpisaniu zgody, ortodonta rozpoczyna właściwe leczenie.

Dzięki takiemu działaniu, każdy Pacjent ma okazję zrozumieć cały proces leczenia, zadać pytania specjaliście, a także rozwiać wszelkie wątpliwości. To właśnie na tej podstawie buduje się zaufanie i pozytywna relacja w gabinecie, która stała się jednym z fundamentów naszej kliniki ortodontycznej w Poznaniu.

Właściwe leczenie ortodontyczne – zakładanie aparatu

Zakładanie aparatu stałego polega na umocowaniu zamków na zębach za pomocą specjalnego kleju, który jest nieszkodliwy dla Pacjenta. Aby uzyskać zadowalający efekt końcowy, przyklejenie aparatu powinno być wykonane z największą dbałością i precyzją. Zwracamy na to ogromną uwagę, ponieważ nieprawidłowe umieszczenie aparatu ortodontycznego może skomplikować cały proces leczenia. Zakładania aparatu nie trzeba się obawiać, gdyż jest to zabieg w pełni bezbolesny.

Wizyty kontrolne

Leczenie ortodontyczne nie polega jedynie na założeniu aparatu. Wymagane jest odbywanie systematycznych wizyt kontrolnych, w czasie których ortodonta w odpowiedni sposób reguluje aparat. W ten właśnie sposób osiąga się zamierzone rezultaty, gdyż podczas wizyt specjalista będzie mógł kontrolować cały proces leczenia. Istotne jest sprawdzanie nowego ustawienia zębów na bieżąco, tak aby końcowy efekt był jak najbardziej zadowalający. Gdy zęby będą należycie spełniać swoje funkcje, a ich estetyka będzie atrakcyjna, można będzie uznać leczenie za udane.

Zdejmowanie aparatu stałego

Po zakończeniu aktywnej fazy leczenia specjalista musi usunąć aparat z zębów. Podczas tego zabiegu odkleja się wszystkie elementy aparatu, m.in. zamki czy rurki. Na koniec ortodonta wykona również czyszczenie zębów, dzięki czemu zniweluje wszelkie pozostałości kleju po aparacie.

Zdajemy sobie sprawę, że zabieg ściągania aparatu może być dość stresującym przeżyciem dla Pacjentów, zwłaszcza tych młodszych, dlatego też nasi specjaliści robią wszystko, aby zapewnić miłą i komfortową atmosferę podczas zabiegu. Dlatego też zachęcamy do wizyt w naszej klinice ortodontycznej rodziców ze swoimi pociechami.

Utrzymanie pożądanego efektu i okluzja

Ostatnim etapem jest zadbanie o to, aby utrzymać uzyskane wyniki leczenia na długie lata. Leczenie ortodontyczne wywołuje poważne zmiany funkcjonowania uzębienia, dlatego na ostatniej wizycie przeprowadzana jest również analiza okluzyjna. Pomoże ona w utrzymaniu osiągniętych rezultatów i jest tak samo istotna jak faza aktywna leczenia, czyli noszenie aparatu. Tę część leczenia wykonuje się za pomocą retainerów, czyli aparatów retencyjnych przyklejonych do wewnętrznej strony zębów. Na łuk szczęki zakładana jest też ruchoma płytka wykonana z akrylu – po zdjęciu aparatu stałego powinno się ją nosić w dzień i w nocy. W czasie trwania tego etapu wciąż obowiązują wizyty kontrolne – pierwsza po ok. 3 miesiącach od zdjęcia aparatu, kolejne co pół roku.

Nasi ortodonci zapraszają do Dental Comfort – poradni ortodontycznej w Poznaniu.Dental Comfort.

Umów się na wizytę

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
  • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.