Aparat stały – Poznań

Założenie aparatu stałego to dość trudna decyzja, gdyż jest ona związana ze zmianą pewnych przyzwyczajeń na dłuższy czas. Pacjenci zgodnie jednak przyznają, że warto: dobrze dobrane leczenie ortodontyczne przynosi spektakularne efekty. Nowoczesne aparaty stałe są coraz bardziej popularne, gdyż potrafią się dobrze prezentować, przy czym nie utrudniają także codziennego funkcjonowania. Niektórzy decydują się nawet na aparaty estetyczne, czyli te, które są prawie niewidoczne na zębach. Jeśli zatem chcą Państwo skorygować swój zgryz, zapraszamy do naszej kliniki Dental-Comfort, gdzie specjaliści zajmą się opracowaniem planu leczenia i założeniem aparatu stałego.

Założenie aparatu stałego

Zdajemy sobie sprawę, że niektórych pacjentów założenie aparatu stałego może stresować. Dlatego też staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić Pacjentom wsparcie. Już podczas pierwszej wizyty wnikliwie omówimy plan i stworzymy strategię leczenia, tak aby uzyskać efekty, które są oczekiwane przez Pacjenta. Aparat stały najczęściej zakłada się na 24 miesiące, ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Zależy nam na tym, aby nasz Pacjent poczuł się komfortowo w naszych progach, dlatego też tłumaczymy wszystkie zasady w bardzo szczegółowy sposób i udzielamy wskazówek – chociażby na temat dbania o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatu, która jest szczególnie ważna.

Dla kogo aparat stały?

Aparat stały jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają wady zgryzu wymagające poprawy. Prawidłowy zgryz nie tylko pięknie się prezentuje, ale też ułatwia funkcjonowanie na co dzień i podnosi komfort życia. Dlatego też warto poświęcić czas na leczenie ortodontyczne, aby uzyskać spektakularne efekty i móc się cieszyć pięknym uśmiechem. Na aparat stały decydują się aktualnie nie tylko nastolatkowie, ale też dorośli. Dzięki nowoczesnym metodom można założyć taki aparat stały, który będzie prawie niewidoczny lub wręcz przeciwnie – będzie przyciągał wzrok dzięki wyrazistym, kolorowym ligaturom.