Wybielanie zębów

Jaką metodą wybielić zęby? W gabinecie czy w domu?

Wiele osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno kobiet, jak i mężczyzn, postanowiliśmy, że wybielanie zębów w Poznaniu będzie łączyło dwie metody – gabinetową i domową. Zabieg wykonywany przez naszego dentystę wymaga zastosowania lampy emitującej określoną długość fali. Utrwalenie efektu powinno odbywać się w domu – za pomocą specjalnych nakładek, używając przypominającej dawki preparatu.

Wybielanie zębów za pomocą lampy w gabinecie jest zabiegiem estetycznym i całkowicie bezpiecznym dla zdrowia. Podczas jednej wizyty u dentysty pacjent jest poddawany trzem sesjom – najpierw zęby są pokrywane specjalnym żelem wybielającym, a następnie naświetlane lampą, która aktywuje substancje. Po zabiegu należy przez kilka dni przestrzegać tzw. białej diety, a także przeprowadzić domowe zabiegi przypominające. Polegają one na stosowaniu żelu do wybielania (przez ok. 2 tygodnie, po 2-3 godziny wieczorami) – nakłada się go przy pomocy indywidualnie dobranych nakładek. Akcesoria te wykonuje się w laboratorium protetycznym, po uprzednim pobraniu wycisków zębów pacjenta.

Przed rozpoczęciem wybielania kontrolujemy stan uzębienia pacjenta. W razie wykrycia ewentualnych problemów konieczne jest ich wyleczenie. W naszym gabinecie można skorzystać m.in. z leczenia kanałowego z wykorzystaniem precyzyjnych mikroskopów. Wyleczone zęby można następnie poddać wybielaniu w gabinecie i zabiegom przypominającym w domu. Taką usługę kierujemy do osób dorosłych, które nie mają przeciwwskazań do zastosowania preparatów wybielających.

Czy można wybielić pojedyncze zęby?

Wybielanie pojedynczych zębów najczęściej dotyczy uzębienia martwego. Ulega ono przebarwieniom i często stanowi duży problem estetyczny. Dzięki zastosowaniu preparatów wybielających można w znaczny sposób zmienić kolor zęba i uniknąć leczenia protetycznego. Cała procedura jest powtarzana 2 lub 3 razy.

Czy zabieg wybielania niszczy zęby?

Nie. Liczne badania dowiodły, że profesjonalne wybielanie zębów u dentysty nie powoduje zniszczeń w strukturze zęba. Jest to zabieg przewidywalny, o długiej historii. Pacjent nie musi obawiać się wypadania lub łamania zębów po kilku latach. Lekarz przedstawi przebieg zabiegu i przygotuje na to, co będzie działo się w następnych krokach. Pokaże również, jak dbać o zęby po opuszczeniu gabinetu.

Czy wybielanie zębów da trwały efekt?

Tak. Jeśli wybierzesz naszą metodę gabinetowo-nakładkową. Nie tylko wzmocni ona efekt wybielania, ale również zapewni możliwość zastosowania dawki tzw. przypominającej, by w dwa dni przywrócić zębom śnieżną biel.

Jakiego rezultatu mogę oczekiwać?

Wybielanie zębów w naszej klinice Dental Comfort w Poznaniu może przynieść polepszenie jasności zęba aż do kilku odcieni.

Czy wybielanie jest drogie?

Wybielanie zębów w Poznaniu prowadzone jest pod nadzorem lekarza dentysty. Nie ulega wątpliwości, że jest to najbezpieczniejsza metoda poprawy wyglądu zębów. Cena jest zależna od tego, jaki efekt chce uzyskać dana osoba i liczby zębów objętych zabiegiem.

Wybielanie zębów u naszego dentysty ma za zadanie uzyskać piękny efekt. Dbamy również o przyjemną atmosferę podczas zabiegu. Celem pracowników Dental Comfort jest zadowolenie pacjentów.

Umów się na wizytę

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych DENTAL COMFORT SP Z O O, z siedzibą w Poznaniu, ul.Złotowska 51B/4, numer NIP 7792411313 w celu kontaktu telefonicznego i przedstawienia oferty handlowej na podstawie art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
    • Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
    • Zapoznałem(-am) się z treścią polityki prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.