Bonding zębów Poznań

bonding poznań - efekt

Bonding jest coraz bardziej popularny wśród naszych pacjentów i coraz więcej osób chce dowiedzieć się co to jest, jak przebiega procedura bondingu,  jaka jest jego cena i kiedy go wykonujemy ? 
W tym wpisie odpowiadamy na powyższe pytania. 

  1. Bonding zębów co to jest ?
  2. Bonding na martwe zęby.
  3. Bonding w ortodoncji.
  4. Bonding zębów jak przebiega ?
  5. Bonding na krzywe zęby.
  6. Bonding zębów poznań – cena ?
  7. Bonding zębów opinie.

Bonding zębów co to jest i na czym polega ?

Bonding jest to bardzo bezpieczny sposób odbudowy, lub przebudowy zęba za pomocą materiału kompozytowego. Wykonuje go lekarz dentysta  na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym.
Procedura bondingu jest mało inwazyjna i polega głównie na dodaniu materiału kompozytowego na powierzchnię zęba. Na jednej wizycie można przebudować kilka zębów jednocześnie, dzięki czemu wykorzystując bonding można poprawić cały uśmiech pacjenta.
Bondingiem zmieniamy nie tylko kształt zębów i poprawiamy linię uśmiechu ale możemy też zmienić kolor zębów i zlikwidować przebarwienia.

Bonding na martwe zęby. 

Jeśli pacjent ma martwe zęby, które uległy przebarwieniu, można zmienić ich kolor wykorzystując bonding, ale w tym przypadku trzeba oszlifować powierzchnię zęba w podobny sposób jak wykonujemy licówki porcelanowe. Ilość zebranej tkanki zęba zależy od tego jak bardzo ząb jest przebarwiony. 

Zobacz też: leczenie kanałowe pod mikroskopem

 Bonding w ortodoncji.

W naszej klinice Dental Comfort często wykorzystujemy bonding przed leczeniem ortodontycznym. Poprawiamy kształt, długość i szerokość zębów. Odbudowujemy zęby sopelkowate i  o nieprawidłowym kształcie a to pozwala nam  na przyklejenie zamków w prawidłowych pozycjach. To natomiast wpływa na efekt leczenia ortodontycznego.
Poprawiamy estetykę siekaczy i i przywracamy im prawidłową szerokość. Uzyskujemy lepsze dopasowanie szczęk w zgryzie poprawiając długość łuku zębowego.
Stosowany przez nas bonding w połączeniu z protokołem ochrony lini uśmiechu pozwala na ustawienie  zębów tak aby uzyskać naturalny uśmiech pacjenta.

Bonding zębów jak przebiega ? 

W pierwszej kolejności lekarz usuwa zmienioną tkankę zęba. Następnie nakłada specjalny wytrawiacz w celu przygotowania szkliwa i zębiny. Później nakłada bond z materiałem kompozytowym i naświetla lampą stomatologiczną. Po nałożeniu kilku warstw, opracowuje materiał nadając mu ostateczny kształt. Następnie poleruje i wykańcza powierzchnię tak aby uzyskać naturalny połysk i super gładką powierzchnię. Cała procedura jest bezbolesna i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia.

Bonding na krzywe zęby. 

Wykorzystując sam bonding możemy poprawić kształt zębów. Można naprawić ukruszony, złamany, lub krzywy ząb. Procedura jest szybka, mało inwazyjna a efekt natychmiastowy. Wyszkolony  lekarz dentysta może odbudować ząb tak aby był identyczny z naturalnym. 

Zobacz też: leczenie ortodontyczne najlepszą receptą na krzywe zęby

Bonding zębów – Poznań – cena ?

Cena bondingu zębów jest uzależniona od ilości zębów do odbudowy, wielkości samej odbudowy i rodzaju użytego materiału. Im droższy materiał tym efekt jest lepszy, dłużej się utrzymuje i wygląd zębów jest bardziej naturalny.
W naszej klinice Dental Comfort w Poznaniu, wykonujemy bonding  stosując najlepsze i najdroższe materiały tak aby pożądany efekt był jak najlepszy i trwały.

Bonding zębów – opinie. 

Bonding cieszy się coraz większą popularnością. Ma bardzo dobre opinie wśród pacjentów, którzy doceniają to, iż na jednej wizycie uzyskują doskonały efekt poprawy wyglądu swoich zębów. Równe zęby o idealnym kształcie dopasowane są kolorem do pozostałych. Kolejną zaletą bondingu jest to że łatwo naprawić ewentualne uszkodzenia  Cała procedura jest bezbolesna, efekt utrzymuje się kilka lat, a pacjent może cieszyć się nieskrępowanym, promiennym uśmiechem.
Zapraszamy do Dental Comfort, umów się już dziś na konsultację.