Założenie aparatu stałego to dość trudna decyzja, gdyż jest ona związana ze zmianą pewnych przyzwyczajeń na dłuższy czas. Pacjenci zgodnie jednak przyznają, że warto postawić na ten krok. Nowoczesne aparaty stałe są coraz popularniejsze. Mogą one dobrze się prezentować, przy czym nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Niektórzy decydują się na aparaty estetyczne, czyli te, które są prawie niewidoczne na zębach.
Zdajemy sobie sprawę, że niektórych pacjentów założenie aparatu stałego może stresować. Dlatego też staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić Pacjentom wsparcie. Już podczas pierwszej wizyty wnikliwie omówimy plan i stworzymy strategię leczenia. Aparat stały najczęściej zakłada się na 24 miesiące, ale oczywiście wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Zależy nam na tym, aby nasz Pacjent poczuł się komfortowo w naszych progach, dlatego też tłumaczymy wszystkie zasady w bardzo szczegółowy sposób i udzielamy wskazówek – chociażby na temat dbania o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatu, która jest szczególnie ważna.
Plan leczenia zawsze jest dostosowany do stanu uzębienia i rodzaju wady zgryzu. Przygotowujemy wstępny harmonogram, jednak ostateczny przebieg terapii może zmienić się wraz z biegiem czasu. Podczas kolejnych wizyt oceniamy postępy i wprowadzamy ewentualne zmiany. Dbamy o to, by efekt wizualny szedł w parze ze zdrowiem zębów i prawidłowym ułożeniem szczęki.
Aparat stały jest rozwiązaniem dla osób, które mają wady zgryzu wymagające poprawy. Prawidłowy zgryz nie tylko pięknie się prezentuje, ale też ułatwia funkcjonowanie na co dzień i podnosi komfort życia. Zęby są jednym z pierwszych elementów twarzy rzucających się w oczy podczas rozmowy. Wiele osób decyduje się na założenie aparatu stałego, by poprawić swój wizerunek, co ma duże znaczenie m.in. w pracy na reprezentacyjnych stanowiskach.
Na aparat stały decydują się aktualnie nie tylko nastolatkowie, ale też dorośli. Nie ma bowiem granicy wieku, w którym można skorygować wady uzębienia. Przed rozpoczęciem leczenia zawsze konieczne jest określenie stanu uzębienia, a w razie konieczności – założenie plomb czy usunięcie niektórych zębów. Tak przygotowana szczęka może być następnie korygowana z użyciem aparatu stałego – ligaturowego lub estetycznego. Wykonujemy również rentgen stomatologiczny. Jest on potrzebny, by określić położenie korzeni zębów oraz ósemek, które u wielu osób wciąż znajdują się w dziąsłach.
Dzięki nowoczesnym metodom można założyć taki aparat stały, który będzie prawie niewidoczny lub wręcz przeciwnie – będzie przyciągał wzrok dzięki wyrazistym, kolorowym ligaturom. Pomagamy naszym pacjentom wybrać odpowiedni rodzaj aparatu. Ma to znaczenie m.in. w sytuacji, gdy dana osoba chce wyglądać profesjonalnie i zależy jej, by akcesorium do korekcji zębów nie było widoczne. Tacy pacjenci coraz częściej stawiają również na nakładki Invisalign.